Wybór rękawic bramkarskich

rękawice bramkarskie
Autor: Selma Bears
Źródło: http://www.flickr.com
Uprawianie sportu cieszy się współcześnie dość dużą popularnością. Dzieje się tak nie tylko przez wzgląd na kwestie zdrowotne. Aktywność fizyczna pozwala bowiem na zachowanie atrakcyjnej i szczupłej sylwetki, a w przypadku pań umożliwia również redukcję cellulitu, który zazwyczaj gości na udach, zwłaszcza na ich tylnej części. Niezależnie od tego, którą dyscyplinę planuje się uprawiać, trzeba pomyśleć o zakupie stosownego stroju, który zapewni wygodę oraz bezpieczeństwo. Jakie kwestie w czasie zakupów trzeba mieć przede wszystkim na względzie? Ubrania muszą być dostosowane do rodzaju aktywności.

Inne buty sportowe bowiem sprawdzają się podczas joggingu, inne są najlepsze dla osób grających w piłkę bądź ćwiczących na siłowni. Obuwie jest zresztą jednym z podstawowych elementów stroju, z tego powodu warto się skupić na jego właściwym wyborze. Ustalone są między innymi takie kwestie jak tonacja gwizdka sędziego lub wymiary żółtych i czerwonych kartek. Najważniejsze dla samych zawodników są jednak regulacje traktujące o kwestiach w związku z miejscem do gry. Tak więc boisko piłkarskie musi mieć konkretne proporcje, podobnie jak bramka.

Określony jest też rozmiar i waga piłki. O popycie na sprzęt do piłki nożnej świadczyć może częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki internetowe haseł w rodzaju „Adidas Adipure”, które to określenie jest nazwą obuwia piłkarskiego. Najczęściej spotykane bramkarskie rękawice zbudowane są z kilku części. Pierwszym i jednocześnie niezwykle istotnym elementem tego wyposażenia jest pasek. W porządnych modelach pasek jest wykonany z elastycznego bandaża i paska owijanego wokół nadgarstka.

Taka konstrukcja zapewnia dobry chwyt piłek, a przy tym chroni przed kontuzjami. Część chwytna, nazywana także pianką jest odpowiedzialna za łapanie lecących piłek. Wytwórcy używają różnych rodzajów pianek. W tańszych modelach mogą to być wypełnienia lateksowo-kauczukowe albo nawet guma i materiał, a w droższych przeważnie występuje latekst o zróżnicowanej grubości i składzie. Jeszcze jednym elementem jest część zewnętrzna rękawicy, najczęściej zrobiona z miękkiej pianki, na niej są z reguły nadrukowywane znaki firmowe i informacje o produkcie.

Dodatkowo, na uwadze trzeba mieć miejsce w jakim będzie się uprawiało sport. Przykładowo, na halach, na których podłoga jest dosyć ślizga, znakomicie sprawdzą się halówki adidas - http://r-gol.com/buty-pilkarskie/buty-pilkarskie-dla-doroslych/buty-na-hale---halowki/halowki-adidas.html. Ich podeszwa jest przystosowana do tego rodzaju podłoża i tym sposobem stopy się nie ślizgają. Istotne znaczenie ma to, żeby ubrania były produkowane jedynie z materiałów, które umożliwiają przepuszczanie powietrza, jako że w ten sposób ograniczają pocenie. Wiele nowoczesnych propozycji jest wyposażonych w tak zwany anty odor system, jaki zapewnia brak przykrego zapachu, który jest typowy dla spoconego ciała.

Jeśli w rachubę wchodzi kwestia butów do grywania w piłkę nożną, na szczęście w e-sklepach można kupić korki czy halówki po o wiele korzystniejszych cenach. Można powiedzieć, że jeżeli na poważnie podchodzimy do tematu butów, i tak trafimy na coś odpowiedniego. Bardzo często uważamy, iż buty należy przed ich zakupem podotykać, lecz to akurat w przypadku sklepu internetowego najmniejsza strata. Spokojnie idzie zakupić idealne buty, które będą doskonale pasować, bez zbyt dużego wykosztowywania się. To naprawdę pewne.