Kontrola z wykorzystaniem podsłuchów

GoPro
Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy nachodzą nas jakiekolwiek wątpliwości, to powinniśmy się zastanowić, czy odpowiednim dla nas rozwiązaniem nie będą podsłuchy (http://kamrec.pl/pl/c/Kamery-szpiegowskie/18) zamontowane w najważniejszych miejscach domu. Są one tak niewielkie, że właściwie zwyczajna osoba nie ma szansy ich samodzielnie wykryć, a jednocześnie okazują się tak proste w założeniu, że w większości sytuacji radzimy sobie z tym samodzielnie. Taki podsłuch ma szansę sprawić, że objaśni się dużo spraw, lub się uspokoimy dowiadując się, że nasze założenia okazały się bezpodstawne, albo będziemy mieli dowód na to, że ktoś komu zawierzyliśmy nie zasłużył na to nasze zaufanie. Coraz częściej nabywana jest kamera samochodowaKiedy uprawiamy sporty ekstremalne, albo trenujemy różnorakie akrobacje przy jeździe na nartach, lub w skateparku, to rzeczywiście chcemy żeby to wszystko było w odpowiedni sposób zarejestrowane.

Przez to właśnie świetnym planem ma szansę stać się kamera sportowa (kliknij), która za pomocą odpowiednich zaczepów będzie solidnie przymocowana do naszego kasku oraz będzie wszystko pokazywała z takiej perspektywy, jakby oglądający sam wykonywał te wszystkie popisy. Innym typem kamery, która jest znacznie częściej nabywana, okazuje się kamera samochodowa (http://kamrec.pl/pl/c/Kamery-samochodowe/26). Kolejnym urządzeniem pomocnym w delikatnych sprawach jest kamera szpiegowska. Na rynku jest wiele takich gadżetów schowanych w przedmiotach typu guzik w koszulce.

Taki trik w koszuli, spod której wychodzi obiektyw kamery zamocowany jest w guziku. Fonia i wizja jest odpowiednio nagrywany w niezłej klasie. Wystarczy dyskretnie uruchomić kamerę, żeby rozpocząć filmowanie. Brak tu diod czy lampek, a start czy zakończenie pracy kamery informują drgania wyczuwalne tylko przez osobę zaopatrzoną w gadżet.

Polecamy http://kamrec.pl/pl/c/Okulary/24. Do zestawu dołączona jest zwyczajowo karta pamięci, umożliwia to swobodne przerzucenie materiału na netbooka. Dzięki niej możemy pokazać przebieg jakiejś kolizji i rozwiązać wszystkie niejasności, jeżeli idzie o winowajcę danego wydarzenia oraz tego, który musi ponieść za nie konsekwencje karne. Takie kamery pozwalają przeważnie również zatrzymać piratów drogowych, którym natychmiast należy zabierać zezwolenie na prowadzenie wozów mechanicznych.

Na dobór kamery ma ogromny wpływ praktykowana dziedzina. W ofercie producentów jest możliwość kupić kamery na kask, które sprawdzą się w trakcie jazdy na rowerze, bądź kamery na narty, jakie mocuje się do gogli. To, jaki sport jest preferowany przesądza i ogranicza dobór mocowania, a tym samym typu kamery. Kamera samochodowa powinna posiadać obszerny kąt widzenia, by na nagraniu odnalazły się co najmniej dwa pasy jezdni. Im kąt widzenia jest szerszy, tym obszerniejszy kadr pozostanie uchwycony przez kamerę. Samochodowa kamera wyekwipowana w moduł GPS zapewnia rejestrowanie nie tylko przejechanej trasy, lecz też aktualnej szybkości.