Jak zadbać o siebie latem? -<br />zestaw ćwiczeń kardio

nordic walking
Autor: Nordic Walking Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
Zadbanie o kondycję to kwestia nadzwyczaj często odkładana na później przez wielu ludzi. Lato to jednak dobry okres, aby wreszcie przestać odwlekać obietnice, wzięcia się za bary z własną kondycją. Jak jednak to zrobić? Świetnym pomysłem będzie zorientowanie się w lokalnych sklepach sportowych, które oferują chociażby kijki do chodzenia doskonałe na loto. Każdy dobry i znany sklep sportowy posiada na pewno ogromnie bogaty wybór wysokiej klasy atrakcyjnych produktów sportowych. Oczywiście najdogodniej jest spędzać te wolne dni w pobliżu rodziny lub przyjaciół. Warto również wybrać alternatywę dla grilla i domowego leniuchowania? Istnieje wiele pomysłów dotyczących spożytkowania wolnych dni, bez wątpienia wybierz formę dogodną dla Twojego wieku, kondycji fizycznej czy zasobności portfela.

Jedną z interesujących propozycji jest spływ kajakiem. Naturalnie to propozycja dla osób lubiących sporty wodne. Podróż taka może potrwać kilka dni. Wybierz ładne miejsce, z dala od miasta, by nabrać nowej energii do pracy i przygotować się na relaks. Bez wątpienia wieczorem powinno się rozpalić ognisko i odpoczywać przy kiełbaskach i smacznych ziemniakach w ciekawym towarzystwie. Dobrze jest na taką podróż zorganizować się w znaczniejszej grupie znajomych.

Amatorzy spływów kajakowych mogą odpoczywać na Mazurach lub ziemi świętokrzyskiej - poza-domem.pl/kuriozum-sportu-segway-polo. Wśród nich można znaleźć zapewne najlepsze kijki do nordic walking. Mogą one zazwyczaj składać się z trzech elementów, które silnie ułatwiają wyprawę i być zrobione z włókna węglowego, co znacznie obniży ich wagę, tak ważny w szczególności dla osób w podeszłym wieku. Takie kije są cudowne dla osób młodych ,jak i nieco dojrzalszych, które cenią sobie urokliwe górskie spacery. Wiele renomowanych kijów tego typu posiada dodatkowo odpowiednio wyprofilowaną rękojeść, utworzoną przykładowo z korka. Wybór dobrych kijków trekkingowych dla osób o każdej płci i w każdym wieku nie jest zazwyczaj rzeczą łatwą.

Dobrze przy takiej sytuacji pamiętać, że zbytni pośpiech podczas dobierania takich kijów podczas zakupów nie jest nigdy doskonałym doradcą. Aby trafnie wybrać najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Nie należy wierzyć przy tym w zbyt wygórowane ceny nowoczesnego sprzętu. Kijki do nordic walking wcale nie muszą być nieprzeciętnie drogie, raczej oscylują one wokół cen przystępnych do wszelakich amatorów górskich wycieczek i chodzenia, a ich asortyment jest naprawdę spory. pomyśl czy warto zainteresować się wspinaczką. Masz szansę rozpocząć treningi już wcześniej na właściwie do tego przygotowanych ściankach.Naturalnie wspinaczka po skałkach powinna zachodzić pod okiem prawdziwego instruktora.

Sztuczne ścianki mogą znaleźć się w każdym większym mieście Polski.
góry - Bieszczady
Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewnia odetchnięcie od kamienistych nawierzchni, którymi w większości biegnie niebieska trasa rowerowa, jak również wspaniałe krajobrazy Ślęży z bliskiej perspektywy, inne od tych widzianych z równin u podnóża masywu. Nie mniej jednak, przepiękne krajobrazy i przyjemne przemęczenie po powrocie do domu, to zalety takiego rajdu za miasto. Wokół szczytu Raduni, wzdłuż granicy rezerwatu, wyznaczona jest wygodna droga gruntowa. Mamy natomiast kilka wyjść objechania Ślęży u jej podnóża. Ślęża jest obiektem przyrodniczym masowo odwiedzanym w ciągu całego roku, stanowiącym doskonały punkt widokowy na Sudety – zwłaszcza Gór Sowich i Nizinę Śląską z pobliskim Jeziorem Mietkowskim i nieco odleglejszym Wrocławiem. Droga rowerowa wokół góry Raduni może być świetnym uzupełnieniem niebieskiego szlaku rowerowego wokół Ślęży.