Jakie produkty dostaniemy w sklepie oferujących zdrową żywność?

ekologia
Autor: USDA NRCS South Dakota
Źródło: http://www.flickr.com
Spora część z nas dobrze wie, że zdrowie stanowi dla nas wielką wartość. Z naszej strony w wielu przypadkach sprawiamy wszelkie wysiłki, aby utrzymać go na możliwie jak najlepszym poziomie. Rozporządzanie dobrym zdrowiem bowiem pozwala nam realizować nasze każde marzenia oraz przede wszystkim adekwatnie funkcjonować w otaczającym nas świecie. Czym charakteryzują się tak oznaczone artykuły rolne? Rośliny takie wyhodowane były w glebie niezanieczyszczonej pestycydami.

Wolno w takich gospodarstwach korzystać tylko z naturalnych środków chroniących rośliny przed szkodnikami. Jeżeli z kolei idzie o hodowle zwierząt, w w/w gospodarstwach zakazane jest dokarmianie ich jakiegokolwiek typu antybiotykami, stymulatorami wzrostu lub też hormonami. Kokoszki chadzają po wolnym wybiegu i znoszą zdrowe jaja. Gospodarstwa produkujące żywność ekologiczna przechodzą bardzo liczne kontrole i to już od momentu kiedy dopiero rozpoczynają się starać o nadanie im certyfikatu gospodarstw ekologicznych.

Zdrowe śniadanie seniora
Autor: Bielmar
Źródło: Bielmar
Jakoś się przyjęło uważać, że żywność ekologiczna w każdym przypadku jest droga. A przecież prawda jest taka, iż ten człowiek, który trochę się porozgląda, bez problemu trafi na względnie tanie produkty. Zapewne w większości przypadków będą większym kosztem, aniżeli typowe jedzenie, lecz tak czy siak nie należy myśleć zbytnio pesymistycznie. Na spokojnie możemy dobrze się odżywiać, a przy tym nie skarżyć się na chroniczny stres, którego głównym powodem jest niemożność bezpiecznego dopięcia budżetu.

A to nierzadkie zjawisko. Nim produkowane przez nie pokłosia trafią na nasz stół także poddane są różnym kontrolom. W procesie produkcji żywności ekologicznej surowo zabronione jest dodatkowo używanie składników GMO. Produkowana w ten sposób żywność ekologiczna musi niestety być droższą od tej powszechnie dostępnej, albowiem do jej wyprodukowania potrzeba nieporównywalnie więcej wysiłku i czasu.

Jest ona jednak warta wyższej ceny. Sklepy oferujące zdrową żywność www.sklep.rawfoods.pl/ proponują nam całą gamę produktów. Oprócz artykułów nieprzetworzonych możemy tam dostać: produkty wzmacniające odporność, nabiał, oliwy, marmolady z owoców hodowanych metodą ekologiczną, produkty pszczele, pasztety do posmarowania pieczywa, wszelkiego typu: ryże, mąki, słodziki, przetwory z warzyw, rodzynki, soki, strączkowe warzywa, ziarna, słodycze dietetyczne, herbaty, zioła, aż po odzież z ekologicznej bawełny a także ekologiczne środki czystości. Są też w w/w sklepach specjalne działy wyrobów ofiarowane: diabetykom, osobom nietolerującym glutenu, osobom będącym na diecie wegetariańskiej oraz dział z artykułami przeznaczonymi dla dzieci i niemowląt. Bez wątpienia każdy odnajdzie w takim sklepie coś w sam raz dla siebie. Jeśli prócz zjadania zdrowych posiłków przygotowanych z żywności ekologicznej zadbamy o formę fizyczną gimnastykując się regularnie, wtenczas długie i zdrowe życie mamy gwarantowane.