Bo o to chodzi, aby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika

piłka nożna
Autor: Pete Nowakowski
Źródło: http://www.flickr.com
Do elementarnego sprzętu każdego bramkarza zalicza się porządne rękawice bramkarskie. Możemy rozróżnić dwa główne typy rękawic, czyli meczowe i treningowe, ale wielu zawodników stosuje je zamiennie, w zależności od swoich potrzeb i upodobań. Wybór rękawic bramkarskich jest dla zawodnika bardzo ważny, ponieważ zależeć od tego będzie nie tylko możliwość dobrej i sprawnej gry, ale również ochrona przed kontuzjami. Zawodowi bramkarze muszą niekiedy bronić bardzo silne piłki, i bez należytej ochrony bardzo szybko mogliby złapać kontuzję. Markowe, porządne rękawice w znacznym stopniu mogą to ryzyko ograniczyć, dlatego też w pewnej chwili nie warto robić oszczędności na tego typu sprzęcie.

obuwie marki Nike T90
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Piłka nożna to w Polsce bezustannie sport mający najwięcej kibiców, a przy tym niesamowicie emocjonujący. Mimo wszystko polscy fani piłki nożnej szybko wybaczają naszej reprezentacji ich potknięcia. Nadal wiernie kibicują swej drużynie. A w przerwach nie próżnują i zdarza się, że sami wbiegają na boiska. Wiejskie, miejskie i Orliki.

Bo piłka nożna to nie wyłącznie zdobywane gole, ale zdrowa rywalizacja.Dzięki temu, że na murawie nie ujrzymy nigdy tych samych, powtarzających się akcji – każde wyjście drużyny na murawę to dla nas wielka niewiadoma i rodzaj swoistego spektaklu. Atmosfera we wspomnianych klubach miejskich lub na prowincji sprzyja spotkaniom i zapoznaniu się z bieżącymi sprawami miejscowości.Jeżeli naszła nas ochota na wzięcie udziału w tym sporcie drużynowym i chcemy wprawić piłkę w ruch, nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych na sprzęt czy warsztaty. Wystarczą dobre buty i zaangażowanie. A buty są sprawą priorytetową, i to nie tylko ze względu na wygodę, ochronę i bezpieczeństwo stóp. Model butów, ich wygląd i materiał z którego zostały wyprodukowane ma fundamentalne znaczenie dla jakości naszej gry.

właściwie dopasowane obuwie da nam większą swobodę ruchu na murawie w konsekwencji czego poprawi celność podań i uderzeń. Buty muszą więc być ponad wszystko wygodne. Jeżeli w czasie meczu chcemy grać jak prawdziwi mistrzowie piłki nożnej możemy pokusić się o wybór np butów firmy Nike, w których na mecze wychodzą Roberto Carlos, Figo czy Rooney. Odpowiednio spisze się nam model Nike t90 (http://www.r-gol.com/produkty/buty-pilkarskie/korki-lanki/korki-lanki-nike/nike-t90,2,29485), jednak jego brat Nike ctr360 (więcej zobaczysz tutaj: http://www.r-gol.com/produkty/buty-pilkarskie/korki-lanki/korki-lanki-nike/nike-ctr360,2,29484), także uczyni z nas drugiego Messiego na boisku. Nieuchronnie zbliżają się mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Brazylia od pewnego czasu sukcesywnie przygotowuje się na przybycie sportowców oraz kibiców z różnych państw. Spore wsparcie dawane jest im już teraz, natomiast piłka Adidas Brazuca pojawia się w każdym możliwym miejscu. Rzeczywista pasja Brazylijczyków do futbolu będzie mogła mieć podczas mistrzostw szczególne ujście. Sport ten ma dla nich szczególne znaczenie nie od dzisiaj. Pielęgnują oni więc tę pasję i wartościową tradycję, podkreślając ją na każdym kroku.

Każdy producent wyposaża swoje modele rękawic w dodatkowe nowinki technologiczne, poprawiające ich możliwości i bezpieczeństwo. Mogą to na przykład być układy antywyłamaniowe, zaawansowane układy wentylacji czy też wkładki polepszającepiąstkowanie i wybijanie piłek. Kupując rękawice koniecznie powinno się je zmierzyć, bowiem może się okazać, że rękawice bramkarskie Nike na jedną osobę będą bardzo dobrze pasować, a ktoś inny nie będzie się w nich odpowiednio czuł. Kupno rękawic dobrego producenta to pewność tego, że będą one długo służyć, a co najbardziej istotne, bramkarz będzie w nich w bezpieczny sposób mógł bronić swojej bramki.