Antyoksydanty - nasi wakacyjni sprzymierzeńcy

Dermabrazja laserowa
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wakacje w pełni, a my w lustrze widzimy szarą i zmęczoną twarz, która dodaje lat? Najlepszą metodą, by to zmienić, będzie dostarczenie antyoksydantów bezpośrednio w głąb skóry. – Pacjentom, którzy chcą uniknąć przedwczesnego starzenia , polecam program zwalczający stres oksydacyjny – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. – Ta metoda łącząca kilka zabiegów ma wiele zalet – jest szybka i bezinwazyjna, za jej pomocą nie tylko pozbędziemy się problemu, ale też dogłębnie nawilżymy skórę twarzy – mówi dr Bliżanowska. - Dodatkową zaletą jest to, że na jej zastosowanie nie musimy czekać do jesieni. Proponowane zabiegi możemy wykonać teraz, bez obaw, że uniemożliwią nam opalanie w czasie urlopu – dodaje.

Starzenie skóry pojawia się, kiedy pod wpływem czynników wewnętrznych i zewnętrznych pojawiają się zmiany w strukturze skóry. Powoli zanikają włókna elastyny i kolagenu, natomiast w tkankach spada zawartość składników nawilżających. W konsekwencji skóra traci sprężystość i jędrność, pojawiają się następne zmarszczki. Procesu starzenia nie można całkowicie powstrzymać, aczkolwiek za przyczyną specjalnych zabiegów medycyny estetycznej można w dużym stopniu spowolnić i złagodzić jego przebieg. Jako pierwszą wykonuje się hydroabrazję, czyli zabieg z wykorzystaniem urządzenia Jet Peel.

Za jego pomocą sól fizjologioczna pod dużym ciśnieniem wymiata stare i zrogowaciałe warstwy naskórka. To jedna z niewielu metod profesjonalnego oczyszczania skóry, którą bez obaw można wykonywać latem, także przy skórach trądzikowych czy wrażliwych. Dodatkowo Jet Peel działa jak zastrzyk, bo dosłownie wtłacza w skórę nawadniające cząsteczki, a jednocześnie wypłukuje wszystko, co obumarłe i niepotrzebne. Latem, kiedy nasza skóra jest przesuszona od nadmiaru słońca, taki zabieg dogłębnie ją nawilża. Drugi krok w walce ze stresem oksydacyjnym to mezoterapia (odwiedź), która odżywi uprzednio oczyszczoną twarz.

Za jej pomocą lekarz może dotrzeć w głąb skóry, podając jej niezbędne składniki, skomponowane indywidualnie dla każdego pacjenta. To w tym zabiegu skórze dostarczane są największe ilości antyoksydantów – witaminy: C i E oraz polifenole i karetonoidy. Witamina C oprócz działania antyoksydacyjnego wspomaga działanie filtrów przeciwsłonecznych i ma korzystny wpływ na skórę po opalaniu. Dzięki niej mezoterapia to idealny zabieg na wakacje - zmniejsza powstały rumień i zmiata powstałe reaktywne formy tlenu. W skład mieszanki stosowanej do zabiegu wchodzą poza tym składniki mineralne, aminokwasy, koenzymy, kwasy nukleinowe, fibroblasty.

Kwas hialuronowy wspólnie z włóknami kolagenu i elastyny – decyduje np: o gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom kwas pozwala utrzymać poprawny stopień nawilżenia tkanek. Kwas hialuronowy pełni ponadto funkcję nośnika, umożliwiając przewóz substancji. Wraz z wiekiem jego zawartość maleje, co w rezultacie doprowadza do pojawienia się zmarszczki. Ten proces można skutecznie odwrócić stosując kwas hialuronowy. Trzy połączone w programie zabiegi uzupełniają się i wzmacniają działanie poszczególnych właściwości każdego z nich. - Efekt zastosowania programu będzie spektakularny – skóra dostanie od nas potężny zastrzyk energii i nawilżenia - odpłaci się pięknym i młodym wyglądem – mówi doktor Agnieszka Bliżanowska z Centrum WellDerm. - Najlepiej zdecydować się na serię czterech zabiegów w odstępach tygodniowych, przy czym oczyszczanie wykonujemy tylko za pierwszym razem – podkreśla.