Przegląd piłek tenisowych.

tenis
Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com
Które zawody sportowe są najchętniej oglądane przez rodaków? Bez wątpienia futbol, mimo faktu, że nasi piłkarze kiepsko pokazali się podczas Euro 2012. Na drugim miejscu znajdują się skoki narciarskie. To mało znana dyscyplina, która została bardzo rozpropagowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Transmisje z jego najlepszych turniejów były oglądane przez rzesze rodaków. To znana tendencja, że sukcesy w danej dyscyplinie przynoszą zainteresowanie nią dużej publiczności.

Podobnie wygląda tenis live.
Tenis ziemny
Autor: Carrasco Casado
Źródło: https://www.flickr.com
Tenis ziemny to niezwykle wspaniały sport. Możemy powiedzieć, że jeśli rugby to brudny sport i walka, tak tenis to taniec. Ten taniec jednak wymaga niesamowitych poświęceń, a właśnie przyszli najlepsi zawodnicy już od małego muszą walczyć ze swoimi słabostkami. Zaczyna się od pierwszych treningów poprzez mentalną rozgrzewkę do pierwszych turniejów.

Takie pierwsze doświadczenia nie muszą jeszcze ukazać, z jakiego typu zawodnikiem mamy do czynienia, są jednak w stanie określić predyspozycje konkretnej osoby. Kiedy stawiamy pierwsze kroki w jakimś sporcie zastanawiamy się, czy aby na sto procent to będzie sport dla nas. Jednak prawda jest taka, że jeśli nie spróbujemy, to nigdy się nie dowiemy. Nie musimy się również na początku przejmować każdą rzeczą na zapas, bo dla osób początkujących w w wielu sportach jest sporo udogodnień. Przykładowo, jeżeli zaczynamy swoją przygodę z tenisem to będziemy mieli całkiem inne rakiety tenisowe dla początkujących (zobacz) niż te, które są przeznaczone dla zawodowców, a to oznacza, że rakieta jest lżejsza i łatwiejsza w trzymaniu.

Oczywiście wszystko zależy od tego, kto chce grać, bo inna rakieta będzie dobra dla kogoś kto ma metr pięćdziesiąt w kapeluszu, a inna rakieta będzie właściwa dla osoby, która ma metr osiemdziesiąt. Wiadomo, że najważniejsze jest dobranie rakiety do naszej dłoni. Wtedy na pewno damy radę trzymać rakietę i płynnie nią poruszać. Wiadomym jest, iż sprawdza się tutaj fizyczne przygotowanie, lecz bardziej liczy się sfera psychiczna. Jak to mówią niektórzy, na fizyczne przygotowanie nadejdzie czas, istotniejsza jest psychika, która umożliwia każdemu zawodnikowi lepiej się rozwijać. Nic jednak się nie osiągnie w tym sporcie bez inwestycji.

Wiadomym jest, że to warunek konieczny w każdej dziedzinie życia, ale pieniądze w tenisie są niezwykle ważne. Najbardziej przystosowany sprzęt, rakiety tenisowe dla początkujących, które również niemało kosztują, lekcje na kortach, jakie wciąż nie należą do najtańszych, najlepsze, wygodne buty do tenisa – to wszystko ma swoją cenę, jednak jak pokazuje doświadczenia warto poświęcić trochę czasu oraz własnych pieniędzy.
piłka na korcie
Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Każda firma produkująca piłki ma w ofercie trzy typy piłek: poziom profesjonalny,mistrzowski oraz rekreacyjny. Poziom profesjonalny to najlepsze piłki producenta, przez co wiele profesjonalnych turniejów tenisowych decyduje się na używanie danej marki.Takie piłki zapewniają jakość i wytrzymałość na najwyższym poziomie. Poziom mistrzowski to piłki nieco gorsze od wcześniej opisywanych, lecz dla większości graczy średnio-zaawansowanych będą bardzo zadawalające. Ostatnio poziom przeznaczony jest dla rekreacyjnych graczy oraz do treningowego użycia, dlatego tych piłek nie używa się przy turniejowej grze na punkty. Jest wiele typów piłek tenisowych, lecz na decyzję, które wybrać - ma wpływ wiele rzeczy.Dobór złych piłek może mieć tak samo zły wpływ na grę gracza jak brak odpowiedniej dla jego umiejętności rakiety.