Makaron to produkt szczególnie powszechny również u nas. Uniwersalne spaghetti oraz zupy oraz sałatki z różnymi dodatkami – to wszystko opiera się na makaronie. Biorąc pod uwagę to, jak zrobić makaron na własną rękę, w internecie znaleźć można wiele porad na ten temat. Makaron domowy i receptura jego robienia to nic skomplikowanego, jednak wielu amatorom zdaje się zupełnie odwrotnie. Jest to perfekcyjny składnik również sosów, natomiast nikt nie może wyobrazić sobie rosołu bez makaronu. Nieporównywalnie lepszy od kupnego jest właśnie ten wykonany samodzielnie.

własnoręcznie robiony makaron

Autor: Kinderkoechin
Źródło: http://www.flickr.com
Jak szybko zrobić makaron?

Jeśli spojrzymy na to, jak zrobić makaron (domowy makaron – przepis), przyznać trzeba, że jest na to niemało rozmaitych sposobów. Stawiając na metody nieskomplikowane, wcale nie musimy otrzymać produktu gorszej jakości. Pyszny oraz świeży makaron może stać się produktem codziennego użytku również i w Twoim domu. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest także to, na co wskazują pasjonaci kulinariów, że praktycznie nie da się rozgotować wykonanego własnoręcznie w domowym zaciszu makaronu. Niecały kwadrans to czas, jaki należy poświęcić na jego przygotowanie.

gotowy makaron z sosem

Autor: Peter Sigrist
Źródło: http://www.flickr.com

Rewelacyjne i wypróbowane niejednokrotnie przepisy na makaron

Wiele osób poleca z czystym sumieniem wyjątkowe maszyny do makaronu, jednak niekoniecznie trzeba nimi dysponować, by zrobić makaron na własną rękę. Kiedy pada pytanie odnośnie tego, jak zrobić makaron (zobacz także makaron ryżowy) w prosty, przyjemny oraz niezajmujący wiele czasu sposób, warto odwołać się do stron o tematyce kulinarnej. Portale czy blogi są niezwykle zasobne w informacje, na których użytkownicy chętnie bazują. Mąka, jajka i sól – to cała tajemnica tworzenia makaronu.

Warto przywiązywać sporą wagę do jakości makaronu

Podczas robienia makaronu w domu, trzeba dysponować większą ilością mąki do podsypywania. Jest to niezwykle istotna czynność, jaką wykonywać będziemy często w czasie całego procesu. Najlepiej mieć 1,5 szklanki mąki w połączeniu z 2 jajkami oraz szczyptą soli. Jak zrobić makaron, kiedy to takie proste? Łączymy mąkę z jajkami oraz solą na gładką masę, nie dolewając wody. Ciasto można wykonywać własnoręcznie lub skorzystać z niezastąpionego malaksera (więcej przepisów na stronie).