Tak samo jak narty wodne, podobnie i wakeboard opiera się na płynięciu po powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W takiej sytuacji tymczasem deska jest jedna, zupełnie jak przy snowboardingu. W zależności od zdolności pływaka (wakeboarder’a) sport ten może być bardzo spektakularny. Do ciągnięcia wakeboardera zastosować można łódź motorową lub wyciąg. W Polsce jest już wiele świetnie prosperujących ośrodków wodnych posiadających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu.

Debiutujący wakeboarder powinien jednak kategorycznie zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przygotowanego planowo pod tego typu sporty. Woda na jeziorze jest bardziej przewidywalna, a fale mniej okazałe. Dopiero wówczas, gdy nabierzemy już pewnych zdolności można spróbować się z morską falą.

By rozpocząć swoją przygodę z wakeboardingiem trzeba zakupić odpowiedni sprzęt, czyli przede wszystkim frapuje nas deska i obuwie do sportów wodnych (Obuwie do sportów wodnych – Nie oznacza to, że jesteśmy zobligowani od razu kupić wszystko na własność. Na początek wystarczy wypożyczyć, a później, gdy już nabierzemy pewności, że jest to sport dla nas możemy pomyśleć o zakupie własnego. Zazwyczaj przytoczone już ośrodki wodne mają wypożyczalnie sprzętu. Ceny kompletów do wakeboardingu są różne. Zależnie od tego, czy zdecydujemy się zakupić sprzęt nowy, czy z drugiej ręki stracimy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Wykonasz krok naprzód, jeśli zobaczysz, co ma praktyczna oferta. Sprawdź, że naprawdę informacje tam zawarte są istotne.

Warto też pomyśleć o sportowych ubraniach. Marka Nike oferuje dla mężczyzn (przykłady znajdziesz tutaj: kontynuacja) różne ubrania sportowe, nie tylko dla sportowców wodnych. Warto to sprawdzić.

wakeboard

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com

Nieuchronnie przychodzi zima i nie możemy szaleć na wodzie – szalejemy więc na śniegu! Wpinamy się w buty snowboardowe, udajemy się do białych kurortów i zdobywamy stoki. Doświadczenie zdobyte przy wodnej zabawie na desce przekładamy na umiejętności jazdy na snowboardzie.

Ułatwiają nabycie dobrego sprzętu sportowego dla osób w każdej płci i w niemal każdym wieku. W większości wypadków najbezpieczniej nie żałować pieniędzy na istotne produkty wakeboard, na jakich danej osobie naprawdę silnie zależy. Wtedy Oszczędzanie pieniędzy za każdą cenę często nie bywa najmądrzejszym pomysłem, jeśli chce się naprawdę dobrze wybrać buty wakeboard do własnych wymagań oraz potrzeb .