Czy gotowanie jest ciężkim zajęciem? Zapewne na poziomie profesjonalnym odpowiedź brzmi tak. Jednak jeśli nie marzymy o karierze, gotowaniu w eleganckiej restauracji, z pewnością nie powinniśmy się autentycznie niczego obawiać!

Beza, deser

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Prawda jest taka, że nawet taki człowiek, który do tej pory ogólnie mocno stronił od gotowania, nareszcie ma okazję nauczyć się gotować. Spaghetti, zupa grzybowa, mielony albo sałatka śledziowa z ziemniakami zasadniczo nie są przesadnie ciężkie do zrobienia. Naturalnie rozchodzi się o tych „kucharzy”, którzy posiadają już jakieś tam doświadczenie w temacie gotowania.

Nierzadko realia są takie, że chociaż niesamowicie trudno uwierzyć w swoje umiejętności, to można powiedzieć, iż autentycznie każdy człowiek, niezależnie od płci, ma okazję zrobić kapitalny posiłek. Co do tego trudno miewać jakiekolwiek wątpliwości – nawet osoba, która sądzi, że skoro ledwo zrobi sobie na śniadanie jajko na sadzono, to niby jak mogłaby pomyśleć o trochę bardziej wymyślnych przepisach na dania, w żadnym wypadku nie powinna z góry zakładać najgorszego scenariusza. Spokojna głowa, gotowanie naprawdę nie jest bardzo trudne. Motywacja jest ważnym czynnikiem – z jakich powodów warto umieć gotować?

Jeżeli w rachubę wchodzi motywowanie mężczyzny: cóż, facet, który świetnie orientuje się jak zrobić bezy, lazanię albo smaczne danie z japońskiej, hiszpańskiej lub skandynawskiej kuchni, znacznie powiększa swoje szanse na poderwanie pięknej i mądrej kobiety. W końcu panie potrafią docenić faceta, który umie pichcić. Zapewne byłyby jeszcze dużo bardziej pocieszone, gdyby po wspólnym posiłku mężczyzna wziął się za mycie naczyń…

Z paniami jest identycznie – który mężczyzna nie lubi świetnie jeść? Trzeba także wiedzieć, że często nauczenie się gotowania powoduje, iż mamy możliwość dużo zaoszczędzić. Bo wiadomo – jedzenie na mieście, hamburgery albo sushi nie są najtańsze. Zwłaszcza jeżeli doliczymy napiwki, a do tego podliczymy miesięczne wydatki na strawę. A poza tym, domowe jedzenie jest w większości przypadków zdrowsze oraz pyszniejsze. Naturalnie pyszny kebab (kuchnia libańska) spożyty w restauracji jest w porządku, ale niekoniecznie każdego dnia.