Nie ma bardziej czystej namiętności, aniżeli miłość do jedzenia, jak pisał wybitny autor George Bernard Shaw. Powinno się zadbać o zdrowy i pyszny posiłek każdego dnia. Dzięki temu osiągnąć można lepsze samopoczucie i martwić się mniej o zdrowie. Osoby, które odżywiają się poprawnie są bardziej szczęśliwe i myślą bardziej pozytywnie, jak przekonują współcześni psychiatrzy. Współcześnie łatwo jest zarówno o składniki, jak i wyborne przepisy. Serwisy internetowe w postaci tekstowej i filmowej oferują instrukcje łatwych i dobrych potraw. Pieczeń po huzarsku, sałatka jajeczna, czy tarta z malinami nie są już wiedzą tajemną posiadaną wyłącznie przez szefów kuchni oraz ambitniejsze gospodynie.

obiad

Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry dzień zawsze trzeba rozpocząć od śniadania. Na ten ranny posiłek dobrym pomysłem są jajka. Da się je przygotować na przeróżne sposoby. Ugotować w różnym stopniu twardości, lub usmażyć z różnorodnymi dodatkami. Dla szerokiej grupy osób jest zaskoczeniem ile zdaje się być sposobów na jajecznicę. Można zrobić ją klasycznie, bądź jako pulchną smakowitą papkę doprawioną szczypiorkiem – dowiedz się.

Perfekcyjna jest też czerwona jajecznica z pomidorami. Kiedy w ciągu dnia przychodzi większy głód czas na obiad. Często tradycyjne pomysły są najlepsze. Nie ma to jak swojski kotlet schabowy, bądź mielony. Wtedy, kiedy posiada się większą ilość czasu i chęci na pichcenie można upiec kurczaka albo usmażyć wyborny stek. Do tego wypada wybrać odpowiednią surówkę. Na talerzu winien znaleźć się również wypełniacz w postaci ziemniaków, czy też ryżu. Kapitalna będzie również kasza jaglana. Przy pewnych potrawach dobrze w zastępstwie wymienionych posłużyć się pieczywem. Nie istnieje bowiem nic doskonalszego, niż pachnący winny gulasz zagryziony bagietką.

ciasto

Autor: Global X
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zapada już zmrok dobrze jest przygotować kolację. Idealne wówczas mogą być włoskie pasty. Lżejsze, takie jak aglio e olio popite kieliszkiem dobrego wina konstytuują doskonałe zwieńczenie dnia. Świetnym pomysłem są też tak popularne kanapki. Warto nieco nad nimi poeksperymentować, aby stworzyć taki smak, który będzie pasował do indywidualnych preferencji. Świat kanapek okazuje się być zaskakująco obszerny i aż dziw bierze jak wiele jest w stanie zmienić domieszka koziego sera, czy roszponki. Nie należy także zapomnieć o deserach. Czasem na osłodzenie dnia znakomicie jest spałaszować miskę ulubionych lodów. Do herbaty idealne są herbatniki, lub kawałek owocowego wypieku. Tarta z malinami (zobacz tu), lub pączek z różą też mogą być słodką ozdobą menu. Opcji okazuje się być mnóstwo, wobec tego każdy posiada duże pole do popisu, jeśli chodzi o codzienne jedzenie. Trzeba tylko chęć i nieco fantazji, a jedzenie (pizza Warszawa zamek ) zamiast nudnym obowiązkiem zostanie istną przygodą.