Choć na półkach sklepowych jest bardzo dużo jedzenia, to w sumie znacząca ich część to najzwyklejsze śmieci. Nie chciałbym oczywiście nikogo straszyć, ale fakty są takie, iż bardzo często kompletnie nie wnikamy w to co jemy. Jestem w stanie to zrozumieć, ponieważ istotne są na pewno kwestie finansowe. W dalszym ciągu nie ma wielu tych ludzi, którzy mogą zakupić żywność ekologiczną. I właśnie o niej chcę w tym tekście trochę powiedzieć.

Potrawa bogata w składniki odżywcze

Autor: Jordi Sanchez Teruel
Źródło: http://www.flickr.com

Moim skromnym zdaniem tego typu żywność jest smakowita oraz całkowicie zdrowa. Akurat co do aspektu zdrowotnego, to w sumie nie możemy miewać większych wątpliwości. Nasz kraj w dalszym ciągu nie jest bardzo dużym rynkiem zbytu dla firm produkujących takową żywność, ale to się szybko zmienia. W dalszym ciągu bardzo daleko nam do USA oraz RFN, ale im przeciętny Polak zamożniejszy, tym takowy asortyment szybciej schodzi ze sklepowych półek. Ogólnie nie napisałem w tym momencie niczego nieoczekiwanego.

Chcę także napisać, że bardzo często myślimy, iż tak czy siak żywność ekologiczna nie jest w stanie zagwarantować odpowiednich wartości spożywczych – tzn. większych, aniżeli zwykłe produkty. W sumie dużo czytałem na temat naturalnej żywności, a więc swoje wiem.

Warzywa

Autor: Rick Ligthelm
Źródło: http://www.flickr.com

W zupełności obiektywnie, bez ściemniania: żywność – złap okazje na zdrowa żywność – ekologiczna bez dwóch zdań sprawia, że nasz organizm będzie po jakimś czasie efektywniej funkcjonował. Ciężko miewać co do tego jakiekolwiek wątpliwości. W szczególności, iż przecież zanim zacząłem codziennie jeść żywność ekologiczną, to tak naprawdę byłem chorowity, słabo się czułem, a jeszcze na dodatek miałem wielkie problemy z wagą.

Nie uważam, że tylko dzięki żywności ekologicznej znacznie odmieniło się moje życie, lecz to nie przypadek, że odkąd właśnie przestawiłem się na takową zdrowa żywność, to wreszcie czuję się dużo lepiej. Mam wielką nadzieję, iż będzie nadal rósł popyt na naturalną żywność, bo to sprawi, że ceny takich towarów będą niższe. Odwieczne prawo ekonomii. A nawet jeżeli nie mieszkasz w Łodzi albo Poznaniu, a w małym mieście czy wsi, to w końcu zawsze masz możliwość zakupić żywność naturalną w sklepie internetowym. Nie wszystko w takim przybytku zdołasz kupić, lecz w zasadzie nie jest tak źle.