Przez chyba całe życie byłam chudą kobietą – jednak po zajściu w ciążę najzwyczajniej to się niestety zmieniło. Wiem, że ciąża ma swoje prawa, zmienia sylwetkę, ale sądziłam, iż po narodzinach dziecka nareszcie powrócę do wcześniejszej sylwetki. Jednakże tak nie było. Początkowo bagatelizowałam sprawę, poza tym miałam istotniejsze sprawy do wykonania – pewnie wszyscy wiedzą, że wychowanie niemowlaka to wiele roboty. No dobra, ale musiałam jakoś działać, nie mogłam udawać, że nie ma problemu

.

orbitreki dla młodych mam

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com
Znajomy z pracy zalecił mi bieganie oraz pływanie. Fajnie – jednak naprawdę trudno byłoby mi regularnie wyjść na dłuższy czas z domu. Akurat w moim przypadku dojście na sam basen to kwestia około godziny. Jednak tak czy siak poszukiwałam jakichś możliwości, w końcu nie mogłam zaakceptować własnego stanu! Pewnego dnia przeczytałam w Sieci sieci rybackie o orbitrekach – naturalnie wcześniej wiedziałam, że orbitreki Kettler są efektywne, jeżeli tylko się postaramy. Jednakże nie myślałam, iż w moim przypadku jest to tak naprawdę odpowiednie. Popełniłam błąd – naprawdę orbitreki bardzo mi pomagają (przeczytaj więcej)!

Codziennie ćwiczę na własnym orbitreku – w pokoiku maluszka. Myślę, iż ćwiczenie w domu to dla takich mam jak chociażby ja świetna alternatywa (dowiedz się więcej). Zwłaszcza, że aby móc się napocić, nie muszę tracić jakże cennego czasu, którego w zasadzie nie posiadam. Można śmiało powiedzieć, iż orbitreki i steppery Kettler – doskonały producent, sprawiły, że nie tylko atrakcyjniej wyglądam. Należyta aktywność fizyczna sprawiła, iż wreszcie mogę cieszyć się życiem doczesnym. Za duża waga spowodowała, że znacznie pogorszył mi się humor.

Wiele świeżych matek narzeka nawet na stany depresyjne – co prawda dziecko może poprawić nasz humor, lecz przecież psychika człowieka jest dziwna. Chociaż tak czy siak gorąco polecam to by przynajmniej raz na tydzień pójść na długi spacer. To sprawi, że będziemy praktycznie promieniowały życiem. Bo fakty są takie, iż taka matka, która zamknie się w domu, ma ogromne szanse na to, że już nigdy nie powróci do dotychczasowej sylwetki. Znam dużo pań, które nieustannie narzekają na wygląd zewnętrzny. Pewne jest to, iż w żadnym razie nie ma takiej sytuacji, że nie mamy szans na pozytywne zmiany. To nie podlega dyskusji.