Jeśli regularnie chodzisz na siłownie, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak bardzo jest to kosztowny sport. Karnet miesięczny jest dużym wydatkiem. Oprócz tego bardzo często wygoda trenowania jest mała – brakuje urządzeń, na sali znajduje się zbyt wielu ćwiczących. Z tej przyczyny godnym polecenia pomysłem może stać się uzbieranie sporej sumy pieniędzy i stworzenie własnej siłowni. Zachęcamy do przeczytania poniższego poradnika.

Autor: iStock.com
Kluczowy element takiego pomieszczenia to rzecz jasna komplet sztanga plus ciężary plus ławeczka. Na takim komplecie będziesz mógł stymulować praktycznie wszystkie części ciała. Trzeba wiedzieć, że jedynie trening na wolnych ciężarach gwarantuje najsilniejszą stymulację, dzięki której będziesz mógł skutecznie powiększyć swoje mięśnie. Warto również nabyć drążek do podciągania się, który umieszcza się np. w drzwiach. Dla każdego ćwiczącego niezbędny jest pokaźny zbiór różnorakich sztangielek – najważniejsze jest, by było wiele ciężarów do wyboru.

Jeśli masz niedużą przestrzeń i potrzebujesz maszyn uniwersalnych, najlepszym rozwiązaniem są porządne atlasy (wejdź: tutaj), które pozwalają na ćwiczenie wielu części ciała. Wioślarze (wejdź: na pewno docenią mocny trening na domowym ergonometrze. To także świetne urządzenie urządzenia spa dla osób, które nie trenują tego sportu, ale planują zoptymalizować sobie kondycję i zwiększyć siłę pleców. Taki sprzęt wymaga dużo miejsca, zatem jego wybór jest mądry tylko, jeśli masz spory obszar.

Rower stacjonarny (zapraszamy: nasza strona) to sprzęt idealny dla wielbicieli rowerów, którzy w chłodne dni chcą zwiększać formę. Tego gatunku urządzenie świetnie pasuje do robienia treningu HIIT, który jest najskuteczniejszy przy niwelowaniu tłuszczu. Zbliżone do rowerka maszyny to orbiterki – dostosowane dla osób nieprzywykłych do ruchu. Orbiterki (wejdź: ) efektywnie odciążają kolana, gdyż ruch nóg jest wspierany ramionami użytkownika.