Po raz kolejny nastała wiosna, a my nie damy radę wejść w spódnicę z zeszłego sezonu. Ze zgrozą patrzymy na swoje odbicie. Daje się zauważyć, że za bardzo sobie pofolgowaliśmy zimowa porą i teraz musimy coś uczynić z tą warstwą tłuszczyku, którą wyhodowaliśmy przez kilka ostatnich miesięcy. W głowie od razu pojawiają się nam wszelkie błyskawiczne diety, które w mig naprawią naszą sylwetkę.

W ostatnim czasie także większa liczba osób decyduje się na przejście na dietę wegetariańską lub wegańską – . Czasami również narzucają tę dietę swoim dzieciom, co może mieć bardzo niekorzystne skutki dla ich wzrostu. Dzieci bowiem wymagają bardzo bogatego i zróżnicowanego jadłospisu by ich rozwój mógł przebiegać prawidłowo. Sposób żywienia, który odpowiada ludziom dorosłym bywa więc szkodliwy dla dzieci. Z drugiej strony jednak duży udział warzyw i owoców w posiłkach zawsze wpływa pozytywnie na organizm. Dlatego dania takie jak na przykład zupa brokułowa dobrze jest dodać do codziennej diety.

wspaniałe danie raw

Autor: David Delozier
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczem do sukcesu jest zrównoważona dieta, bogata we wszystkie składniki odżywcze oraz codzienny ruch. Tylko w przypadku, gdy te dwa punkty będą się razem przeplatać, zdobędziemy założony cel. Nie chodzi o to, aby przez jakiś czas właściwie się odżywiać, a kiedy już stracimy zbędne kilogramy, wrócić do złych zwyczajów. Należy zmienić nasz sposób życia zupełnie, tylko wtedy odniesie to skutek – sprawdź więcej na .

Generalnie istnieje zasada, by najbardziej obfitym posiłkiem dzinnym było śniadanie, a najmniej – kolacja. Ciągły pośpiech i doba wypełniona stresem często jednak sprawiają, że jest odwrotnie. Tymczasem obfity posiłek przed snem nigdy nie jest dobry dla organizmu. Nocą żołądek zamiast „odpocząć” zmuszony jest do trawienia wieczornego posiłku, co nierzadko bywa powodem kłopotów ze zdrowiem. Ponadto spożywanie obfitych posiłków wieczorem często jest powodem tycia. W przerwach między głównymi posiłkami dobrze jest robić przekąski w postaci owoców i warzyw. Obiad wbrew pozorom nie musi być złożony z dwóch dań. Przykładowo zupa ogórkowa z dodatkiem ziemniaków czasami wystarcza za cały obiad.

Kiedy zmienimy swój styl bycia, okaże się, że świetnie wpływa to na cały nasz organizm. Możemy dostrzec zależność dieta (turnus odchudzający) a włosy. Jeżeli zaczniemy się zdrowo żywić, nasze włosy nabiorą blasku i staną się silniejsze. Najlepszą odżywką dla nich będą świeże owoce i warzywa.