Jeśli zdecydujemy się na jazdę na rowerze, rolkach, nartach albo łyżwach, to bez wątpienia wciąż musimy przykładać ogromną uwagę do naszego bezpieczeństwa. Czy wszystko jest właściwie zapięte oraz zaczepione, czy w odpowiedni sposób ochraniamy nasze kolana, ale także czy dobrze zakryliśmy naszą głowę w razie gdybyśmy ulegli jakiemuś wypadkowi.

akcesoria narciarskie

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Kask musi być idealnie dopasowany
Należy zdawać sobie sprawę z tego, że kaski mają przeróżne kształty i rozmiary, więc nie możemy ich kupować bez przymiarki, bo później ma możliwość się okazać, iż ten na który się zadecydowaliśmy jest za mały, albo za spory. Możemy się zdecydować na przykład na Uvex Airwing II 11/12, ale jeśli nie odpowiada nam jego kształt, albo okazuje się, iż nasza głowa jest dla niego zbyt wielka, to mamy okazję wybrać kask (kaski na motor) Uvex X-Ride Motion Silver Mat Xs-M 53-58 cm. Najistotniejsze, żeby odpowiednio przylegał i aby czasem się nie przemieszczał w momencie jazdy. Co ważne to również to, aby nie szczędzić na kasku, ponieważ im mocniej będzie on wytrzymały, tym znaczniejsza gwarancja, iż odpowiednio spełni własne zadanie w czasie wypadku.

Łyżwy mogą być ciekawe
Pragniemy, aby nasze łyżwy się niesamowicie przedstawiały i aby równocześnie nie były takie zwyczajne? Na pewno to zadanie świetnie wypełnią łyżwy Rebel Ice One Off, który prezentują się tak, jakbyśmy mieli na nogach tenisówki. Co istotne są one rozsuwane, a więc bez wątpienia posłużą nam przez kilka lat i nie będziemy musieli się obawiać, iż co roku przyjdzie nam zakupić nową parę. Taki nabytek jest o tyle dobry, iż wtenczas mamy okazję używać z łyżew w każdej chwili, nawet kiedy w wypożyczalni nie posiadają już naszego rozmiaru, albo gdy po prostu nie ma wypożyczalni obok lodowiska.

Zimą też można spędzać czas na świeżym powietrzu
Wiedzmy, iż jeżeli tylko chcemy, to zimą także możemy spędzać czas na świeżym powietrzu i wspaniale się przy tym bawić, starczy jedynie, że weźmiemy odpowiedni model sprzętu sportowego, żeby móc rzeźbić swoje ciało.