Zdrowsze jedzenie w naszym codziennym funkcjonowaniu może nie musi być niejako naszym najistotniejszym celem, lecz trudno nie zauważyć, że skoro chcielibyśmy dożyć późnych lat, spędzić życie w spokojnym stylu, bez wątpienia musimy na poważnie się zastanowić nad swoim menu. Może nie jemy umiejętnie?

Orzechy nerkowca

Autor: FotoosVanRobin
Źródło: flickr.com
Wielce to realne, chociażby z typowo statystycznego punktu rozumowania: jeśli wzrasta liczba osób, które nawet nie stały obok naturalnego jedzenia, nie powinno dziwić jeśli wśród czytelników tego tekstu odnajdzie się cała masa osób, które najzwyczajniej w świecie nie dbają o swoje odżywianie się. Każdy dietetyk, a zresztą także człowiek spoza medycyny, może powiedzieć, iż w żadnym razie dieta złożona wyłącznie z niezbyt zdrowych produktów, mocno ciężkostrawnych, nie jest OK. Zapamiętajmy jedno: zdrowe przekąski, odpowiednio dozowane, sprawiają, że tak jakby całe nasze funkcjonowanie będzie stało na dużo wyższym poziomie. Wreszcie dostrzeżemy jak bardzo ważne są małe przyjemności jedzeniowe, przykładowo bakalie.

warzywa ekologiczne

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadoma sprawa: lazania, schaboszczak, zapiekanki albo kebaby są smaczne, jednakże z tego typu pożywieniem należy bardzo uważać. Czyli naturalnie nie ma najzupełniej niczego niewskazanego w tego typu potrawach, lecz trudno nie zauważyć, że umiar nie jest taką cechą, którą umiemy zastosować w codziennym życiu. Doskonale, iż ostatnimi czasy na polskich półkach, nawet w dyskontach, można dostrzec wiele zdrowej żywności. To powoduje, że za jakiś czas zapewne będziemy w czołówce takich narodów, które potrafią zdrowo jeść. Świetnie, iż nierzadko to jest taka, że wreszcie potrafimy przestać myśleć zbytnio stereotypowo. A więc nareszcie uświadamiamy sobie, że naturalne jedzenie również może być pyszne, sycące (link).

Taka malutka rada restauracyjna: być może warto przejść się na przykładowo sushi? Prawda jest taka, że sushi restauracja rokietnica to niesamowita strawa, pewnie dzięki codziennemu spożywaniu ryb mieszkańcy Japonii są jedną z najbardziej zdrowych nacji. Chociaż Japończycy funkcjonują przede wszystkim w ogromnych miastach, wielce hałaśliwych, na dodatek gnębi ich wszechobecny stres, to jednakowoż żyją całkiem zdrowo oraz bardzo długo.