ekologia

Internet - największa kopalnia zweryfikowanych przepisów na pełne wartości odżywczych i pyszne potrawy

dania
Autor: Find Your Feet
Źródło: http://www.flickr.com
Szeroko rozumiana ekologia stanowi aktualnie niezwykle obszerną tematykę, i niemalże w każdym kraju – w tym również i w Polsce – możemy znaleźć znaczne grono jej miłośników. Ciężko jednak byłoby się temu dziwić, gdyż często jest to spowodowane bardzo oczywistymi kwestiami; na przykład, nikomu nie trzeba chyba nawet wspominać o tym, że obecnie praktycznie wszystkie produkty spożywcze z jakimi spotkamy się w sklepach w mniejszym lub większym stopniu są wytwarzane z wykorzystaniem rozmaitych środków chemicznych, które mogą dość negatywnie wpływać na cały nasz organizm. W praktyce jednak jest to znacznie prostsze niż wydaje się z pozoru, gdyż czasem musimy jedynie zmienić u siebie kilka podstawowych zwyczajów, aby w mgnieniu oka poczuć niemałą różnicę.

Dlaczego należy zdrowo się odżywiać?

kurczak z ryżem
Autor: Lim Ashley
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety w chwili obecnej jest możliwych za dużo produktów, które nie wnoszą nic interesującego do naszego pożywienia. Aczkolwiek zwykle na takie produkty mamy maksymalną chęć. O metamorfozie diety zastanawiamy się dopiero w chwili, kiedy faktycznie chcemy już to zrobić. Dlatego zamiast czekać, aż dopadnie nas jakaś dolegliwość, a może stać się to również w wyniku niezdrowego jedzenia, to lepiej od razu uzupełnić swoją kuchnię smacznymi produktami. Zanim produkowane przez nie produkty żywnościowe trafią do sklepów ze zdrowa żywnością także poddawane są różnym inspekcjom. W procesie produkcji żywności ekologicznej surowo zakazane jest również używanie komponentów GMO.

Zdrowa żywność jako opcja coraz częściej wybierana

zdrowe warzywa na obiad
Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele chorób cywilizacyjnych wynika w dwudziestym pierwszym wieku z nieprawidłowego odżywiania się. Wszechobecny syrop glukozowo-fruktozowy i sól, nadmiernie intensywne uprawy , jak również nieduża ilość witamin często sprawia, że jedzenie jest pozbawione witamin. Niekiedy nawet produkty uznawane za wyjątkowo zdrowe – czyli na przykład jarmuż, jabłka, mleko , a także czereśnie – mają znacznie mniej cennych witamin, niż powinny, z powodu niewłaściwych upraw. W obecnych czasach, z racji transmitowania sporej ilości teleturniejów kulinarnych lub tych, które przedstawiają, jak utrzymać zdrową sylwetkę – niesamowicie modne i sławne jest kreowanie swojej osobistej strony w sieci, nazwanej eko blog.

Co w istocie daje nam ekologiczna żywność?

Zdrowa żywność
Źródło: ekoj.pl
Niektórzy powiedzą, że dzisiaj za wiele zwykło się mówić o ekologii - w sumie wiele w tym prawdy. Jednak jeśli w rachubę wchodzi sama żywność ekologiczna, trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć, iż w akurat RP zwykło się mówić odpowiednio wiele na wszystkie zagadnienia mające związek z jedzeniem ekologicznym. To bardzo duży błąd, który w sumie kosztuje podatników sporo żyć oraz dziesiątki miliardów złotych!